Pasirinkite temą
2022 09 12
Odos ligos
4 min. skaitymo
Sergančiųjų odos vėžiu daugėja: kas tai lemia?

Sugrįžus po atostogų vis dar dažnam tenka išgirsti pastabą: „Visai neįdegei“, lyg taip būtų matuojama poilsio kokybė. Gydytojai pastebi, kad saulėje nudegusi oda ne tik nėra madinga, bet ir gali būti laikoma nemeilės sau pavyzdžiu, o argumentai esą taip tik bandoma papildyti vitamino D atsargas – ne iki galo teisingi.

Plačiau
2021 10 14
Odos ligos
2 min. skaitymo
Sergančiųjų melanoma amžius jaunėja – kokie pirmieji simptomai?

Už lango vis labiau įsigalint rudeniškiems, žvarbiems orams, dažnas Lietuvos gyventojas su ilgesiu prisimena itin saulėtą ir karštą vasarą. Visgi kartais šie prisiminimai palieka ir kartėlį – dėl ilgalaikio ultravioletinių saulės spindulių įtakos atsiranda odos problemų, gerokai išauga ir melanomos rizika. Tad medikai įspėja – po kiekvienos vasaros būtina pasitikrinti apgamus ir odą, ypač kai ši vėžio forma diagnozuojama visų amžiaus grupių atstovams.

Plačiau
2021 04 17
Odos ligos
5 min. skaitymo
Šio tipo odos vėžys diagnozuojamas dažniausiai, tačiau apie jį žino nedaugelis

Kai kalbama apie odos vėžį, didžioji dalis mūsų pirmiausia pagalvoja apie melanomą. Tai pats pavojingiausias odos vėžio tipas, kasmet vien Lietuvoje nusinešantis per 100 gyvybių, tačiau anaiptol ne vienintelis ir ne dažniausias.

Plačiau
2020 07 10
Odos ligos
3 min. skaitymo
Saulė – mūsų draugas ar priešas?

Saulė – turbūt pats geriausias dalykas vasarą, o pasilepinti jos voniomis mėgsta dažnas. Ji pakelia nuotaiką, suteikia energijos, o organizmui padeda sintetinti vitaminą D, kurio mums visiems dažnai itin trūksta.

Plačiau
2020 04 10
Odos ligos
4 min. skaitymo
Rankų dezinfekavimo priemonės: kaip rasti aukso vidurį tarp apsaugos ir odos sudirgimų?

Viena pagrindinių infekcinių ligų ir šiuo metu siaučiančio koronaviruso prevencijos priemonių – reguliarus rankų plovimas ir dezinfekavimas, apsauginių pirštinių dėvėjimas.

Plačiau
2016 05 03
Odos ligos
3 min. skaitymo
Gyvybės kaina: melanoma turi būti pastebėta laiku

Euromelanomos diena Lietuvoje pirmą kartą paminėta prieš aštuonerius metus, 2008-aisiais. Europos odos vėžio prevencijos projekto tikslas – skleisti informaciją apie ankstyvąją odos vėžio diagnostiką, naujausius gydymo metodus ir galimybę išvengti ligos.

Plačiau
2015 11 02
Odos ligos
3 min. skaitymo
Misija „Aknė“ - neįmanoma?

Bėda ta, kad aknės periodas ilgėja - dėl ankstesnio brendimo spuogai atsiranda vis jaunesniame amžiuje ir jų paplitimas vis didėja suaugusių žmonių, ypač moterų tarpe. To pasekmė – depresija ir netgi socialinė atskirtis.

Plačiau
2012 10 24
Odos ligos
3 min. skaitymo
Šiuolaikiška dienos chirurgija nesutrikdo įprasto gyvenimo ritmo

Dienos chirurgijos operacijos – tai galimybė susigrąžinti sveikatą taupant laiką ir pinigus. Ji ypač patraukli tiems, kurie negali ar nenori atsitraukti nuo įprastos darbotvarkės ir gyvenimo ritmo.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams