Šlapimo nelaikymas. Dažnai nutylima problema gali būti sprendžiama moderniu būdu
Šlapimo nelaikymas – bene labiausiai nutylima problema, dėl kurios visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, kenčia daugybė moterų.
PlačiauŠlapimo nelaikymas – bene labiausiai nutylima problema, dėl kurios visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, kenčia daugybė moterų.
PlačiauŠv. Kalėdos ir Naujieji metai – kone labiausiai laukiamos šventės visame pasaulyje. Tiesa, šiemet dėl pandemijos didžiosios metų šventės bus kitokios nei anksčiau. Lietuvoje jas sutiksime sugriežtinto karantino sąlygomis, o tai reiškia, kad be didelių giminės susibūrimų, draugų ir artimųjų lankymo.
PlačiauŠ. m. gegužė mėnesį Medicinos diagnostikos ir gydymo centras iniciavo ir atliko socialinių tinklų vartotojų bei Centro naujienų prenumeratorių apklausą, kurios metu klausė, kokį poveikį patiriamas stresas daro jų fizinei savijautai. Apklausos metu paaiškėjo, kad...
PlačiauKarantinas ir buvimas namuose suteikė progą daugiau laiko praleisti su šeima ir artimaisiais, kuriems dėl įtemptos darbotvarkės ir daugybės reikalų dažnai pritrūkstame dėmesio.
PlačiauNurimus metų pradžios euforijai, gyvenimas sugrįžo į įprastas vėžes. Dalis naujametinių pažadų neišlaikė nė pirmųjų savaičių iššūkio. Kodėl taip atsitinka ir kas slypi po tikslu „numesti 10 kg iki pavasario“, komentuoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatras psichoterapeutas Erikas Stankūnas.
PlačiauIki senatvės išlikti šviesios sąmonės, o išeiti staiga, geriausia miegant – daugelio idealus gyvenimo pabaigos scenarijus. Deja, senstant mus užklumpa ligos, naikinančios ne tik kūną, bet ir protą. Apie senatvinę demenciją kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro psichiatru-psichoterapeutu Eriku Stankūnu.
PlačiauŪmus nerimas, įkyrios baimės ir panikos priepuoliai yra pakankamai dažna mūsų visuomenės problema. Problema ta, kad šiuolaikiniai žmonės gyvena didelio streso sąlygomis ir neturi kur emociškai to streso išgyventi. Kai streso metu patirtos emocijos yra slopinamos ir negali būti sąmoningai išgyventos, jos realizuojasi kitais būdais.
Plačiau„Priimk naujus iššūkius, praplėsk savo galimybių ribas“, – dažnai girdime tokius asmenybės tobulėjimo ir karjeros konsultantų raginimus. Tačiau neretai pasitaiko, kad iš pažiūros sėkmės lydimi žmonės „perdega“, pasineria į priklausomybes arba tiesiog viską meta ir kardinaliai pakeičia gyvenimo būdą.
PlačiauPasiruošti nėra kaip, o jam prasidėjus, kyla tik vienas noras – išsigelbėti. Nė vienas nesame apsaugotas nuo panikos priepuolių.
PlačiauVadinamosios asmenukės („selfie“) yra nauja mada, būdas dalintis patirtimi. Kada asmenukės – tik smagus žaidimas, o kada jos pradeda kelti grėsmę realiam gyvenimui?
PlačiauKodėl žmogus patiria sudėtingą psichikos sutrikimą – psichozę? Kas ją sukelia? Vienareikšmio atsakymo į šiuos klausimus nėra.
PlačiauAktoriai Leonardo DiCaprio, Bradas Pitas, Catherine Zeta-Jones, rašytoja Joanne Rowling, dainininkės Demi Lovato, Brittany Snow, sportininkas Davidas Beckhamas. Jie ne tik pasaulio įžymybės. Jie išdrįso viešai papasakoti apie savo psichikos sutrikimus ir tai, kaip ieškojo pagalbos.
PlačiauŠviesos terapija arba fototerapija, helioterapija – tai gydymas intensyviu šviesos srautu. Pasak Lietuvos psichiatrų asociacijos prezidento, Medicinos ir diagnostikos gydymo centro gydytojo psichiatro docento Alvydo Navicko, šis metodas gali labai pagerinti savijautą tamsiuoju metų laiku ir yra naudojama sezoniniam depresiniam sutrikimui gydyti.
Plačiau