Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2023 08 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja apie vitaminų lašines: kam jos naudingos, o kada gali kelti pavojų?

Gerai žinoma tiesa – organizmui būtina pusiausvyra. Ne išimtis ir maistinės medžiagos, vitaminai bei mineralai. Spartus šiuolaikinis gyvenimo tempas, nesubalansuota mityba ir darbo bei poilsio režimas lemia, kad dažnas mūsų svarbius vitaminus ir mikroelementus išeikvojame greičiau nei jų papildome. Kaip vienas iš būdų greitai atkurti prarastą balansą – ne per seniausiai išpopuliarėjusios vadinamosios vitaminų lašinės.

Plačiau
2023 04 27
Sveika gyvensena, mityba
3 min. skaitymo
Augalinės kilmės alternatyvos – ar jos gali atstoti tikrą mėsą?

Pamažu šylant orams, dažnas planuojame susitikimus su draugais, kuriuos lydi ir ant laužo kepama mėsa. Nors maisto prekių parduotuvėse apstu kiaulienos, jautienos ar vištienos gaminių, vis daugiau galima rasti ir įvairių augalinės mėsos alternatyvų. Jos džiugina ne tik vegetarus ar veganus, bet ir nusprendusius paįvairinti savo mitybos racioną. Tačiau ar iš augalinių žaliavų pagaminta mėsa pasižymi panašiomis savybėmis, kaip ir gyvūninės kilmės?

Plačiau
2023 04 24
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Inovatyvūs sprendimai keičia nutukimo gydymą

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) 2021 m. duomenimis, nuo nutukimo kenčia beveik kas 6 pasaulio gyventojas. Milijonai žmonių kasmet mėgina sumažinti savo kūno svorį, kai kurie iš jų griebdamiesi ir tokių drastiškų priemonių kaip badavimas ar sveikatai pavojingų preparatų vartojimas. Štai neseniai visame pasaulyje atgarsio sulaukė žinia, jog tarp Holivudo garsenybių itin paplito II tipo diabetui gydyti skirtas vaistas, kurio vienas poveikių – stiprus apetito slopinimas, leidžiantis reikšmingai sumažinti suvartojamo maisto kiekį ir taip numesti nepageidaujamą svorį. Tačiau ar tikrai sveikatą žalojantys metodai yra raktas į liekną kūną? Apie tai, kas yra nutukimas, kada jis diagnozuojamas ir kaip sėkmingai jį gydyti, kalbamės su abdominalinės chirurgijos gydytoju prof. habil. dr. Gintautu Brimu.

Plačiau
2023 04 03
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Po žiemos jaučiatės išsekę? Kaip pavasarį jaustis žvaliems?

Žiemai artėjant prie pabaigos, neretas, laukdamas bundančio pavasario, pasijunta pristigęs jėgų ir energijos. Šiuo laikotarpiu dažnai išgirstame ir įvairių pasvarstymų, jog organizmas galbūt išseko per ilgą žiemą ar jame baigiasi sukauptos vitaminų atsargos. Tačiau ar tikrai per žiemą išsieikvoja mūsų gyvybiniai resursai ir kaip pavasarį jaustis žvaliems, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku.

Plačiau
2023 03 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Paprastas ir praktiškas šeimos gydytojo patarimas, kaip lengviau išgyventi laiko persukimą

Jau šį savaitgalį ir vėl persuksime laikrodžius – šįkart vieną valandą į priekį ir pereisime prie vadinamojo vasaros laiko. Kai kuriems toks rodyklių pasukimas reikšmingos įtakos neturi, kiti gi mieliau visai nesuktų laiko, esą tai sukelia ne tik daug nepatogumų, bet ir pablogėja savijauta. Apie tai šiandien kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoju Viliumi Rajecku, kuris dalinasi naudingomis įžvalgomis, kaip be didelių pastangų sumažinti dėl laiko pasikeitimo kylantį trumpalaikį organizmo šoką.

Plačiau
2021 07 01
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Kaip atitolinti Alzheimerio ligą, arba kuo mūsų organizmui svarbios omega-3 rūgštys?

Omega-3 skamba kaip tolimos galaktikos pavadinimas, tačiau iš tiesų taip vadinamos riebalų rūgštys, svarbios viso mūsų organizmo sveikatai palaikyti – nuo stiprios imuninės sistemos iki smegenų funkcijos ir net galimybės atitolinti klastingą Alzheimerio ligą.

Plačiau
2020 05 12
Sveika gyvensena, mityba
4 min. skaitymo
Gyvenimo būdas ir sveikata neturi nieko bendra? Pagalvokite dar kartą

Vienas mėgstamas riebus patiekalas ar praleistas pasivaikščiojimas tikrai nepakenks. Vienas – gal ir ne, bet tas vienas neretai virsta dar vienu ir dar vienu, kol tai tampa įpročiu arba net gyvenimo būdu.

Plačiau
2020 04 06
Sveika gyvensena, mityba
3 min. skaitymo
Alkoholio poveikis imunitetui – mitai ir tiesa

Organizmo apsauga nuo virusų ir imuniteto stiprinimas – šiandien itin aktuali tema. Kaip tik todėl interneto forumai ir socialiniai tinklai kone lūžta nuo pamokymų, kokiais veiksmais ir priemonėmis stiprinti organizmo gynybinę sistemą namų sąlygomis.

Plačiau
2020 04 06
Sveika gyvensena, mityba
3 min. skaitymo
Subalansuotos mitybos principai skinasi kelią ir ant šventinio stalo – rodo apklausa

Didžiosios metų šventės neretai neapsieina be įvairiausiais valgiais nukrauto stalo, o persivalgymas ir jo sukelti negalavimai: pilvo pūtimas, pykinimas ar net ūmios kasos ir kepenų ligos – vienos dažniausių priežasčių, dėl kurių kreipiamasi į gydytojus šventiniu laikotarpiu.

Plačiau
2020 03 12
Sveika gyvensena, mityba
2 min. skaitymo
5 kasdieniai įpročiai, kurie padės stiprinti imunitetą

Imunitetas – tai tarsi mūsų organizmo skydas, gebėjimas apsisaugoti nuo mikrobų, virusų, parazitų ir kitų genetiškai svetimų medžiagų, dėl kurių gali kilti įvairių ligų

Plačiau
2020 02 20
Sveika gyvensena, mityba
5 min. skaitymo
Šeimos gydytoja paaiškina, kodėl imuniteto stiprinimui ne visada gelbsti vitaminai

Bendras silpnumas, padidėjęs nuovargis ir sumažėjęs organizmo atsparumas – tai vieni dažniausiai šeimos gydytojų girdimų nusiskundimų baigiantis žiemai.

Plačiau
2019 01 09
Sveika gyvensena, mityba
6 min. skaitymo
Dietologė: kodėl ryto nereikėtų pradėti vandeniu su citrina?

Šešios ar aštuonios stiklinės vandens per dieną? Įskaičiuoti arbatą, sultis ir sriubas? Vartoti virintą, tirpsmo ar jonizuotą vandenį? Gerti valgant ar prieš valgį? Mitus apie vandenį ir jo vartojimą paprašėme išsklaidyti Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoją dietologę Liną Barauskienę.

Plačiau