Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2021 06 14
Urologinės ligos, vyro sveikata
Peirono liga: kaip ištiesinti kreivą varpą?

Intymi vyrų sveikata nebėra tabu tema, o problemos toli gražu neapsiriboja tik erekcijos sutrikimais. Kreiva varpa gali komplikuoti lytinį gyvenimą, o sunkesniais atvejais jis gali tapti netgi neįmanomas. Kaip gydyti varpos nulinkimą ir sustabdyti Peirono ligos progresavimą, kalbamės su Medicinos diagnostikos ir gydymo centro urologu Deimantu Šukiu.

Plačiau
2021 05 26
Urologinės ligos, vyro sveikata
Gydytoja urologė: kova su prostatos vėžiu būtų efektyvesnė, jei vyrai laiku pasitikrintų

Remiantis statistikos duomenimis, prostatos vėžys – dažniausia vyrų piktybinė liga Lietuvoje, kasmet diagnozuojama apie 2 tūkst. vyrų ir nusinešanti per 500 gyvybių.

Plačiau
2021 05 10
Urologinės ligos, vyro sveikata
Septyni šeimos gydytojos patarimai vyrams

Vyrų sveikata kur kas trapesnė nei moterų. Moterys iš prigimties yra stipresnės sveikatos, nepriklausomai nuo to, kad jos ir kur kas dažniau lankosi pas gydytojus (daugiau nei 60 proc. visų apsilankymų pas medikus).

Plačiau
2021 04 19
Urologinės ligos, vyro sveikata
Inkstų akmenys: kam jie gresia ir kaip išvengti ūmaus priepuolio

Esate 35–50 m. amžiaus vyras, dirbate biure, judate ne per daugiausia, tačiau sveikai maitinatės, valgote daug špinatų, pomidorų ir net nenujaučiate, kad inkstuose formuojasi akmenys, kol vieną dieną jie praneša apie save ūmiu stipraus skausmo priepuoliu.

Plačiau
2020 01 15
Urologinės ligos, vyro sveikata
Gydytoja urologė: trečdaliu atvejų poros negalėjimą susilaukti atžalos lemia vyro vaisingumo sutrikimai. Kada reikia išsitirti?

Kasmet Lietuvoje pasaulį išvysta apie 30 tūkst. naujagimių. Tačiau kol vienos šeimos laimingai sūpuoja ką tik gimusias atžalas, apie 15–18 proc. porų susiduria su vaisingumo sutrikimais.

Plačiau
2017 04 24
Urologinės ligos, vyro sveikata
Kreivos varpos ištiesinimas: misija įmanoma

Ši liga – tai lyg kokia niekam nereikalinga našlaitė: ją mato, bet niekas neskuba padėti. Niekas nenori tos varpos tiesinti, nes gydymas, nors ir pasiekiama puikių rezultatų, dažnai yra netrumpas ir gana sudėtingas.

Plačiau
2016 06 03
Urologinės ligos, vyro sveikata
Gyvenimo būdo įtaka vyrų sveikatai

Gyvenimo būdo įtaka sveikatai nenuginčijama. Tačiau dažnai vyrai kylančių sveikatos problemų nesieja su netinkamais gyvenimo įpročiais. Kai sutrinka įprastas gyvenimo ritmas, pradeda varginti nuolatinis skausmas. Tada kreipiamasi į gydytoją.

Plačiau
2014 12 18
Urologinės ligos, vyro sveikata
Urologas: „Diagnozė – prostatos vėžys – anaiptol nėra mirties nuosprendis“

Priešinės liaukos (prostatos) vėžys yra dažniausia Lietuvoje vyrų onkologinė liga. Kiekvienais metais nustatoma apie 2 000 naujų ligos atvejų, ir šis skaičius kasmet didėja. Specialistų teigimu, profilaktiniai tikrinimai būtini, nes pacientas ilgai nejaučia jokių prostatos vėžio simptomų.

Plačiau
2013 05 28
Urologinės ligos, vyro sveikata
Intensyvėjantis gyvenimo būdas vis dažniau tampa jaunų, darbingų vyrų ligų ir negalavimų priežastimi

Statistika negailestinga: daugiau nei pusę mirčių mūsų šalyje sukelia širdies ir kraujotakos sistemos ligos (pasaulio vidurkis siekia apie 30 procentų). Nuo šių ligų Lietuvos vyrai miršta triskart dažniau nei nuo traumų ar apsinuodijimų ir beveik pustrečio karto dažniau nei nuo onkologinių ligų.

Plačiau
2013 02 28
Urologinės ligos, vyro sveikata
Kirkšnies išvarža – dažniausia vyrų liga, gydoma chirurginiu būdu

Kirkšnies išvaržų operacijos patenka į pasaulyje dažniausiai atliekamų operacijų trejetą. O vyrams tai dažniausiai pasitaikanti liga, kurią reikia gydyti chirurginiu būdu.

Plačiau
2012 05 30
Urologinės ligos, vyro sveikata
Šeimos gydytojos patarimai vyrams

Birželis - vyrų sveikatos mėnuo. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro šeimos gydytoja Dalia Stasinienė atkreipia dėmesį į 7 sveikatai svarbius dalykus.

Plačiau
2011 12 06
Urologinės ligos, vyro sveikata
Cirkumcizija (arba apipjaustymas): kodėl ši operacija atliekama ar nerekomenduojama suaugusiems vyrams?

Apyvarpės apipjaustymas, medicinoje vadinamas cirkumcizija, yra gana dažna, tačiau mitų apipinta procedūra. Mat kalbama apie intymiausią vyrų organą.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams