Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2022 12 20
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Gydytojas gastroenterologas: sėsdami prie vaišėmis nukrauto stalo, nepameskime sveiko proto

Skaičiuojame paskutines dienas iki gražiausių metų švenčių. Vieni skuba pakuoti dovanas, kiti svarsto, kuo gi šiemet reikės pavaišinti į namus sugužėjusius artimuosius. Ką vertėtų žinoti ruošiant Kūčių ar Kalėdų stalą, kad nekankintų virškinimo sutrikimai? Svarbiausiomis valgymo taisyklėmis ir patarimais dalinasi Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytojas gastroenterologas Eimantas Mockus.

Plačiau
2022 03 23
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kasmet vis jaunesnio amžiaus žmonėms diagnozuojamas storosios žarnos vėžys. Ką būtina žinoti?

Lietuvoje kasmet diagnozuojama apie 1500–1700 naujų storosios žarnos vėžio atvejų. Tai sudaro apie 10 proc. visų naujų vėžio susirgimų. Skaičiai – negailestingi. Skaičiuojama, kad nuo šio vėžio kasmet miršta apie 800 sergančiųjų. Medicinos diagnostikos ir gydymo centro chirurgas, koloproktologas doc. dr. Audrius Dulskas sako, kad vos 30 proc. naujų atvejų nustatoma ankstyvose stadijose.

Plačiau
2022 03 03
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kokias ligas rodo besikartojantys virškinimo sutrikimai?

Kiekvienas iš mūsų esame bent kartą gyvenime susidūrę su virškinimo organų sutrikimais. Nors dažnai jie praeina savaime, dalis jų ne tik tęsiasi ilgesnį laiką, bet ir stiprėja. Tiek jaunimas, tiek garbingo amžiaus žmonės vis dažniau skundžiasi rėmens, sunkumo jausmu viršutinėje pilvo dalyje, diskomfortu pavalgius ar pilvo pūtimu. Medicinos ir diagnostikos gydymo centro vidaus ligų gydytoja Lina Aleškevičienė pasakoja apie kokias rimtesnes ligas tai gali byloti ir kada kreiptis į specialistus.

Plačiau
2022 01 05
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Septyni skrandžio vėžio ženklai: į ką atkreipti dėmesį?

Skrandžio vėžys pirmą kartą buvo aprašytas dar 3000 metų prieš mūsų erą Egipte. Jau tuomet buvo žinoma, kad ši liga lemia lėtą ir sunkią mirtį. Iki šių dienų skrandžio vėžys yra viena dažniausiai diagnozuojamų onkologinių ligų pasaulyje. Apie tai pasakoja Medicinos diagnostikos ir gydymo centro gydytoja gastroenterologė, endoskopuotoja Agnė Dikčiūtė.

Plačiau
2021 12 22
Virškinamojo trakto ligos
7 min. skaitymo
Gydytoja gastroenterologė: kaip vaišintis, kad didžiosios šventės nesibaigtų rimtais virškinimo sutrikimais?

Didžiųjų metų švenčių periodas – tikras darbymetis gydytojams gastroenterologams. Įvairūs virškinimo, kepenų funkcijų sutrikimai, ūminiai ir lėtiniai kasos uždegimai – tai dažniausios priežastys, dėl kurių į gydytojus ir ligoninių priėmimo skyrius kreipiasi kone vos nuo šventinio stalo pakilę pacientai.

Plačiau
2021 06 06
Virškinamojo trakto ligos
6 min. skaitymo
Vasaros sezono pavojai: kokios ligos tyko sode ar gamtoje?

Įsibėgėjantis vasaros sezonas daug kam asocijuojasi su nerūpestingais savaitgaliais gamtoje, šašlykų kepimu. Лokie virškinamojo trakto ligų sukėlėjai tyko soduose ir daržuose, plačiau pasakoja gydytoja gastroenterologė

Plačiau
2021 03 08
Virškinamojo trakto ligos
3 min. skaitymo
Skaidulos – jų gausu kasdieniuose maisto produktuose, tačiau jų vis tiek suvartojame perpus mažiau nei reikėtų

Kovo mėnuo visame pasaulyje minimas kaip kovos su kolorektaliniu, populiariai vadinamu žarnyno, vėžiu mėnuo. Nors ši onkologinė liga Lietuvoje tebėra viena dažniausių, jos plitimą galima suvaldyti laiku atlikus profilaktinius tyrimus ir laikantis subalansuotos mitybos – ypač svarbu vartoti pakankamai skaidulinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti daugelio ne tik virškinamojo trakto, bet ir sisteminių ligų.

Plačiau
2021 03 05
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Kolorektalinis vėžys – baugi liga, kurios galima išvengti laiku pasitikrinus

Storasis žarnynas – tai 1,5–2 metrų ilgio virškinamojo trakto atkarpa, prasidedanti nuo plonosios žarnos ir pasibaigianti išeinamąja anga. Jį sudaro akloji, gaubtinė ir tiesioji žarna. Piktybiniai navikai gali formuotis bet kurioje storojo žarnyno dalyje.

Plačiau
2020 12 14
Virškinamojo trakto ligos
2 min. skaitymo
Didžiosios šventės ir persivalgymas – kokie pavojai tyko prie šventinio stalo?

Sakoma, didžiosios metų šventės lietuviams tradiciškai neatsiejamos nuo šventinių vaišių. Nors šiemet Kalėdas sutiksime kiek kitaip – ne tokiame gausiame artimųjų ir bičiulių būryje, vis tiek sėsimės prie jaukaus šventinio stalo. Kol planuojame, kokiais patiekalais palepinsime šeimos narius, gydytojai sako, kad svarbu nepamiršti ir persivalgymo pavojaus.

Plačiau
2020 06 09
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Ką reikia žinoti, jei viduriavimas užklumpa keliaujant?

Su viena dažniausių ūminio viduriavimų rūšių – keliautojų diarėja – susiduriama nuvykus į tolimus kraštus, kur dėl pasikeitusios aplinkos ir maisto pasikeičia žarnyno mikroflora – viršinamąjį traktą kolonizuoja neįprastos bakterijos ir prasideda viduriavimas.

Plačiau
2019 01 11
Virškinamojo trakto ligos
4 min. skaitymo
Blogas kvapas iš burnos – kas antram?!

Pagrindinės priežastys, dėl kurių iš viduramžių lietuvio burnos, kaip tvirtinama rašytiniuose šaltiniuose, nemalonus kvapas sklisdavo net per dešimt žingsnių – skorbutas, ėduonis ir pūliniai burnoje, plaučių ir žarnyno ligos.

Plačiau
2018 03 05
Virškinamojo trakto ligos
5 min. skaitymo
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL): priežastys, simptomai ir gydymas

Dažnai jaučiate deginantį rėmens skausmą? Atvykite pas mus ir pasitikrinkite dėl gastroezofaginio refliukso ligos. Užkirskime kelią virškinamojo trakto ligoms!

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams