Sveikatos patarimai

Pasirinkite temą
2021 06 06
Virškinamojo trakto ligos
Vasaros sezono pavojai: kokios ligos tyko sode ar gamtoje?

Įsibėgėjantis vasaros sezonas daug kam asocijuojasi su nerūpestingais savaitgaliais gamtoje, šašlykų kepimu. Лokie virškinamojo trakto ligų sukėlėjai tyko soduose ir daržuose, plačiau pasakoja gydytoja gastroenterologė

Plačiau
2021 03 08
Virškinamojo trakto ligos
Skaidulos – jų gausu kasdieniuose maisto produktuose, tačiau jų vis tiek suvartojame perpus mažiau nei reikėtų

Kovo mėnuo visame pasaulyje minimas kaip kovos su kolorektaliniu, populiariai vadinamu žarnyno, vėžiu mėnuo. Nors ši onkologinė liga Lietuvoje tebėra viena dažniausių, jos plitimą galima suvaldyti laiku atlikus profilaktinius tyrimus ir laikantis subalansuotos mitybos – ypač svarbu vartoti pakankamai skaidulinių medžiagų, kurios gali padėti sumažinti daugelio ne tik virškinamojo trakto, bet ir sisteminių ligų.

Plačiau
2021 03 05
Virškinamojo trakto ligos
Kolorektalinis vėžys – baugi liga, kurios galima išvengti laiku pasitikrinus

Storasis žarnynas – tai 1,5–2 metrų ilgio virškinamojo trakto atkarpa, prasidedanti nuo plonosios žarnos ir pasibaigianti išeinamąja anga. Jį sudaro akloji, gaubtinė ir tiesioji žarna. Piktybiniai navikai gali formuotis bet kurioje storojo žarnyno dalyje.

Plačiau
2020 12 14
Virškinamojo trakto ligos
Didžiosios šventės ir persivalgymas – kokie pavojai tyko prie šventinio stalo?

Sakoma, didžiosios metų šventės lietuviams tradiciškai neatsiejamos nuo šventinių vaišių. Nors šiemet Kalėdas sutiksime kiek kitaip – ne tokiame gausiame artimųjų ir bičiulių būryje, vis tiek sėsimės prie jaukaus šventinio stalo. Kol planuojame, kokiais patiekalais palepinsime šeimos narius, gydytojai sako, kad svarbu nepamiršti ir persivalgymo pavojaus.

Plačiau
2020 06 09
Virškinamojo trakto ligos
Ką reikia žinoti, jei viduriavimas užklumpa keliaujant?

Su viena dažniausių ūminio viduriavimų rūšių – keliautojų diarėja – susiduriama nuvykus į tolimus kraštus, kur dėl pasikeitusios aplinkos ir maisto pasikeičia žarnyno mikroflora – viršinamąjį traktą kolonizuoja neįprastos bakterijos ir prasideda viduriavimas.

Plačiau
2019 12 16
Virškinamojo trakto ligos
Gydytoja gastroenterologė: kaip vaišintis, kad didžiosios šventės nesibaigtų rimtais virškinimo sutrikimais?

Didžiųjų metų švenčių periodas – tikras darbymetis gydytojams gastroenterologams. Įvairūs virškinimo, kepenų funkcijų sutrikimai, ūminiai ir lėtiniai kasos uždegimai – tai dažniausios priežastys, dėl kurių į gydytojus ir ligoninių priėmimo skyrius kreipiasi kone vos nuo šventinio stalo pakilę pacientai.

Plačiau
2019 01 11
Virškinamojo trakto ligos
Blogas kvapas iš burnos – kas antram?!

Pagrindinės priežastys, dėl kurių iš viduramžių lietuvio burnos, kaip tvirtinama rašytiniuose šaltiniuose, nemalonus kvapas sklisdavo net per dešimt žingsnių – skorbutas, ėduonis ir pūliniai burnoje, plaučių ir žarnyno ligos.

Plačiau
2018 03 05
Virškinamojo trakto ligos
Gastroezofaginio refliukso liga (GERL): priežastys, simptomai ir gydymas

Dažnai jaučiate deginantį rėmens skausmą? Atvykite pas mus ir pasitikrinkite dėl gastroezofaginio refliukso ligos. Užkirskime kelią virškinamojo trakto ligoms!

Plačiau
2018 01 29
Virškinamojo trakto ligos
Probiotikai ir prebiotikai: mada, panacėja nuo visų ligų ar į balą išmesti pinigai?

Tai kas pagaliau yra tie probiotikai ir prebiotikai, apie kuriuos pastaruoju metu taip daug kalbama? Ar verta į juos investuoti, ar verta juos vartoti tikintis pagerinti sveikatą? O jei jau vartoti, kaip pasirinkti tinkamus ir kaip naudoti, kad būtų pasiektas norimas rezultatas?

Plačiau
2016 08 09
Virškinamojo trakto ligos
Nemalonūs negalavimai, užklumpantys neatsargius poilsiautojus

Per atostogas atsipalaiduojame, išbandome netradicinius patiekalus, nevaržome savęs ir nemažiname porcijų. Tačiau pamiršus įprastą valgymo ritmą ir neatidžiai renkantis maisto produktus mūsų gali laukti itin nemalonios pasekmės.

Plačiau
2014 12 18
Virškinamojo trakto ligos
Kodėl sutrikęs virškinimas – šaltėjančio sezono „dovana“?

„Pastebime, kad dėl įvairių virškinimo sutrikimų šaltuoju sezonu pacientų kreipiasi daugiau. Manome, kad tam įtakos turi keli dalykai – pasikeitusi mityba, nusilpęs imunitetas ir sumažėjęs saulės spindulių kiekis“, – teigia gastroenterologė Dalia Gruslienė.

Plačiau
2013 04 09
Virškinamojo trakto ligos
Verslo palydovas – stresas. Kaip jo išvengti?

Būtų galima įteikti Nobelio premiją tam, kas surastų nors vieną suaugusį žmogų, nė karto gyvenime nepatyrusį streso.

Plačiau
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams