Skubi šeimos gydytojo konsultacija nuotoliu! Atsisiųskite programėlę uhealth

2007 11 20

Ateityje privačių gydymo įstaigų paslaugomis ketina naudotis dvigubai daugiau žmonių

Kita

2 min. skaitymo

Ateityje privaciu gydymo istaigu paslaugomis ketina naudotis dvigubai daugiau zmoniu

Privačiose sveikatos priežiūros įstaigose per pastaruosius penkerius metus gydėsi kas dešimtas (10,3 proc.) šalies gyventojas. Tačiau ateityje privačių gydymo įstaigų paslaugomis ketina naudotis dvigubai daugiau žmonių nei dabar. Tai parodė reprezentatyvi Lietuvos gyventojų apklausa, kurią atliko rinkos analizės ir tyrimų grupė RAIT.

Apklausa parodė, kad šiuo metu Lietuvoje privačių gydymo įstaigų žinomumas nėra didelis: net pusė šalies gyventojų (50,6 proc.) nežino nei vienos privačios gydymo įstaigos pavadinimo.

Per paskutiniuosius penkerius metus privačių gydymo įstaigų paslaugomis pasinaudojo kas dešimtas apklaustasis, tačiau tyrimas rodo, kad ateityje šis skaičius turėtų išaugti daugiau nei dvigubai. Beveik penktadalis respondentų (23,2 proc.) ateityje ketina naudotis privačiomis sveikatos priežiūros paslaugomis.    

Sparčiai augantį susidomėjimą privačių gydymo įstaigų paslaugomis lėmė tai, kad asmenims, apdraustiems privalomuoju sveikatos draudimu, teritorinės ligonių kasos ėmė kompensuoti bazinę kai kurių paslaugų kainą. Dėl šios priežasties privačiose gydymo įstaigose gerokai atpigo gydytojų specialistų konsultacijos, instrumentinių tyrimų ir dienos chirurgijos paslaugos.

Skirtumas akivaizdus: anksčiau viena populiariausių – kataraktos operacija –Medicinos diagnostikos centre kainavo nuo 1500 iki 1800 Lt (atsižvelgiant į sudėtingumą), dabar su valstybės kompensuojamu „kietuoju“ lęšiuku ši operacija kainuoja 264 Lt. Medicinos diagnostikos centre taip pat kompensuojamos gydytojų specialistų konsultacijos, kompiuterinės tomografijos, magnetinio rezonanso tomografijos tyrimai ir dienos chirurgijos paslaugos. Džiaugiamės, kad privačios paslaugos tampa prieinamesnės Lietuvos gyventojams ir jiems suteikiama galimybė pasirinkti sveikatos priežiūros įstaigą, gydytoją ne tik teoriškai, bet ir praktiškai. Tai savo ruožtu padės sumažinti pastaruoju metu sparčiai augančias pacientų eiles sveikatos priežiūros paslaugoms“, – sako Medicinos diagnostikos centro direktorius Laimutis Paškevičius.

Tyrimas parodė, kad net pusė (56,6 proc.) apklaustųjų, planuojančių ateityje pasinaudoti privačios medicinos teikiamomis paslaugomis, ketina rinktis Medicinos diagnostikos centrą, įsikūrusį Vilniuje, V. Grybo gatvėje, penktadalis (22,1 proc.) – Baltijos ir Amerikos chirurgijos ir terapijos kliniką, kas aštuntas (14,2 proc.) – Vilniaus širdies chirurgijos centrą (buvusi „Kardiolita”).

Iš apklausos matyti, kad Lietuvos gyventojams teritorinių ligonių kasų teikiamos kompensacijos labai svarbios. Respondentų, kurie per pastaruosius penkerius metus gydėsi tik valstybinėse gydymo įstaigose, buvo klausiama, kas juos paskatintų apsilankyti ir privačioje gydymo įstaigoje. Net 37,2 proc. apklaustųjų atsakė, kad jie rinktųsi privačią mediciną tuo atveju, jei dalį kainos kompensuotų teritorinės ligonių kasos. Kas septintą skatintų galimybė pas reikiamą gydytoją patekti pageidaujamu laiku ir galimybė reikiamus tyrimus atlikti tą pačią dieną (atitinkamai 14,5 ir 14,4 proc.).

Rinkdamiesi tarp kelių privačių gydymo įstaigų, apklaustieji nurodė, kad svarbiausia jiems paslaugų kokybė, žinomi aukštos kvalifikacijos specialistai, moderni ir saugi medicinos įranga, paslaugų kaina, malonus ir dėmesingas aptarnavimas – taip pat labai svarbūs kriterijai, kuriais remiantis pasirenkama gydymo įstaiga.

Tyrimas atskleidė, kad Lietuvos gyventojams gydymo įstaigose labiausiai trūksta gydytojų specialistų konsultacijų (37,9 proc.), šiek tiek daugiau nei ketvirtadaliui (27,0 proc.) kompiuterinės tomografijos ir magnetinio rezonanso tyrimų, kas penktam (19,0 proc.) – laboratorinių tyrimų.  

Rinkos analizės ir tyrimų grupės RAIT atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos rezultatai atspindi visos Lietuvos 15-74 m. gyventojų nuomones ir pasiskirstymą pagal amžių, lytį, gyvenamąją vietą, išsimokslinimą ir perkamąją galią. Šio tyrimo metu tiesioginio interviu būdu buvo apklausti 1099 nuolatiniai Lietuvos gyventojai. Tyrimas atliktas 2007 m. Omnibus metodu.

Dalintis
Nepraleiskite mūsų naujienų ir akcijų!

Gydytojų patarimai ir specialios akcijos tik prenumeratoriams.